KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229132
*
nr 1622 9132
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt
Utrop:
2.400 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2024
kl 19:19:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 21:53:29
1
1.800 kr
24/5 19:46:35
2
1.900 kr
27/5 16:23:47
3
2.000 kr
27/5 19:13:14
4
Vinnande bud
27/5 19:13:53
4
justering av budtak
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
nr 1622 9132
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.400 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 21:53:29 | 1 | 1.800 kr |
24/5 19:46:35 | 2 | 1.900 kr |
27/5 16:23:47 | 3 | 2.000 kr |
27/5 19:13:14 | 4 | Vinnande bud |
27/5 19:13:53 | 4 | justering av budtak |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30